Hakkımızda

Eğitim Koçu Bilgin İle Potansiyelinizi En Üst Düzeye Çıkarın
BİLGİN Eğitim

Herhangi bir konuda size ilham vermeyi ve rehberlik etmeyi, yeni beceriler geliştirmeyi veya eğitim geçmişinizi yükseltmeyi seviyoruz.

0
Mezun Öğrenci
0 %
Başarı Oranı
0 +
Başarılı Öğrenci
0
Eğitim Koçluğu

Çarpıcı bir Kariyer ve Gelecek Planı oluşturun

Çarpıcı bir Kariyer ve Gelecek Planı oluşturun
Kariyer ve gelecek planı yapmak, bireyin kendini tanıması, bilinmeyen yönlerini keşfetmesi, meslekleri tanımak, yetkinliklere uygun meslek belirlemek anlamına gelir. Bunu oldu bittiye getirmemek gerekir. Özellikle tercih dönemlerinde en sık yapılan hatalardandır. LGS sürecinden hemen sonra meslek gruplarını tanımak, araştırmak, hangi işte mutlu olacağını saptamak hedeflerinizi netleştirmeye yardımcı olmaktadır. Günümüzde hedefsiz ilerleme, sadece alınan puana göre üniversiteye gitme bomboş bir diploma anlamındadır.

Biz Kimiz ?
Neden bizi *Tercih* Etmelisiniz?

Başlıksız-1

Biz Kimiz ?

Aydın ilinin Nazilli ilçesinde eğitime (özellikle kız çocuklarının eğitimine) önem veren çiftçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldim. Ailemin destekleri ile bitirdiğim eğitim fakültesinin ardından matematik öğretmeni olan eşimle hayatımı birleştirip tam anlamıyla “eğitimci bir aile” olduk. Uzun yıllar sürecek öğretmenlik serüvenime 2011 Yılında başladım.

Ailemin desteğini her zaman yanımda hissetmişimdir. Kendilerine sonsuz bir şükür ve minnet borcum bulunmakla birlikte senelerin verdiği tecrübeyle ailemin çoğumuzun ailesi gibi destek olmaktan öteye gidemediğini anlamış bulunmaktayım.

Aslında her öğrencinin ailesi tarafından desteklenmeye ve doğru kişiler aracılığıyla yönlendirilmeye ihtiyacı vardır. Birçoğumuzun ailesi iyi bir anne, baba olsa da bizim yürüyeceğimiz yolda karşılaşacağımız sorunlardan ve nasıl aşılacağından bihaberdirler.

Bir öğrencinin başarısını arttırmak için yapılan en temel hata onu sürekli ve daha fazla ders ortamıyla, ödevlerle ve soru çözümleri ile baş başa bırakarak başarı beklemektir. Oysa ki her öğrencinin bir ideali, ulaşmak istediği bir hedefi ve bu hedef için ihtiyaç duyacağı gereksinimleri olmasıdır. En önemlisi de gereksinimlerini yerine getirirken hayallerinden vazgeçmemeli ve yaşam tarzından tamamen feragat etmemelidir.

Her öğrencinin aile yaşantısında, sosyal çevresinde, okul hayatında ve kendi iç dünyasında birtakım sorunlarla mücadele içerisinde olduğu ve yoğun çalışma temposu ya da aile baskısı dolayısıyla bütün bu sorunlarla tek başına mücadele etmek zorunda kaldığı unutulmamalıdır. İşin doğrusu şu ki, zaman zaman çocuklarımızın iyiliğini isterken farkında olmadan onları kaldıramayacakları yüklerin altına sokabiliyoruz.

Bir sebeple yolumuzun kesiştiği tüm öğrencilerime ve ailelerine bu bilinci aşılayarak başladığımız yolculukta çoğu zaman öğrencinin bir müddet sonra kendi yoluna kendi çabalarıyla ulaştığına şahit olmuşumdur. Sanırım yaptığım işin en heyecan verici tarafı da bu olsa gerek. Kaygılarla ve baskıyla bir köşeye sıkışmış ve ne yapacağını bilemeyen bir öğrencinin “birey” olarak kendisinin farkında olduğu anları gözlemlemenin mutluluğu kelimelerle anlatılamaz.

Basit bir mantıkla düşündüğümüzde aslında hepimizin çocuğu ders çalışması gerektiğini, çok soru çözmesi gerektiğini, derslerine düzenli devam etmesi gerektiğini, ödevlerini yapması gerektiğini kısacası bütün sorumluluklarını en az bizim kadar biliyor. Fakat neden yapmadığını bize anlatamıyor. Bu noktada öğrenci koçluğunun görevi öğrencinin sorunları ile yüzleşerek onlarla birlikte yaşaması ve her şeye rağmen sorumluluklarının farkında olmasını sağlamaktır. Bir müddet sonra bir birey olarak öğrenci kendi eksikliklerini keşfedecek ve kendi programını hazırlayabilecektir.

Neden Biz ?

Koçluk, her geçen gün daha popüler hale gelen mesleklerden biridir. Her öğrenciye aynı çalışma programı hazırlamak, falanca kitaptan almalısın, filanca dersten 50 soru çözmelisin ( … ) gibi ifadeler eğitim koçluğu adı altında kullanılmaktadır. 

 

Bilgin Eğitim Koçu, öğrenciye ders yüklemesi yapmaktan ziyade ilgi, beceri, içsel potansiyeli göz önünde bulundurarak hayatındaki alışkanlıkları ve davranışları düzenleyerek başarıya ulaşmasına olanak sağlamaktadır. Süreç içerisinde öğrencinin özel durumları dikkate alınarak uygulayabileceği programlar hazırlanmaktadır. Bu programlar basmakalıplıktan uzak, öğrencinin ilgi ve alakası, bilgi ve becerileri göz önünde tutularak yol haritası belirlenir.

 

Bİlgin Eğitim olarak esas amacımız öğrencinin bildiklerini ve bilmediklerini net olarak ayırıp, bilmedikleri üzerine yoğunlaşıp bilinir hale getirip üzerine bir inşa edilecek bir süreç oluşturmaktır. Bu şekilde ihtiyaç duyulmayan dersten ya da konudan öğrenci arındırılarak hem daha hızlı hem daha başarılı ilerleme kaydedilir. Bu sayede öğrenci ve aileye zaman, maddi, manevi tasarruf sağlatıp hedefe ulaşmada profesyonel yol arkadaşlığı yapılır.

 

Size Yardımcı Olabileceğimiz Şeyler

Doğru ve Size Uygun Özelleştirilmiş Ders Çalışma Yöntemleri

" Uygun bir yol bulunduğunda her çocuk ( öğrenci ) öğrenebilir. " Günümüzde teknolojik, sosyolojik, ekonomik şartların değişimiyle birlikte eğitimde kullanılan yöntemler de farklılık göstermektedir. ÖĞRENME, öğrencinin kapasitesinden ziyade kullanılan metotla doğrudan ilişkilidir.

Hedefe Odaklanmak İçin Olumsuz Dış Etkenlerden Soyutlanmanızı Sağlamak

Teknoloijik cihaz ve sosyal medya bağımlılığı öğrencilerin dikkatini dağıtan ve hedefinden uzaklaşmasını neden olan dış etkenlerdendir. Bunlardan soyutlanmayı sağlamak için yöntemlerin temelinde güçlü motivasyon bulunmaktadır.

İçinde Bulunduğunuz Süreçte Doğru ve Size Uygun Olan Kaynakları Bellirleme ve Süreç İçerisinde Takipte Bulunma

Her öğrenci farklı ve özeldir. Öğrencinin ilgi, ihtiyaç ve seviyesi doğrultusunda en uygun kaynak kitaplar tespit edilip sürecin sağlıklı ilerlemesi için düzenli takipler yapılmaktadır.

Hizmetlerimiz Bunlarla Sınırlı Değil

Daha Fazla Bilgi Almak İçin
Blog Sayfamızı İnceleyebilir

veya
Hemen Bizimle İletişime Geçebilirsiniz !

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping